Czy wiesz na czym polega terapia fitoestrogenowa? To dostarczanie do organizmu kobiety roślinnych estrogenów (fitoestrogenów), które budową zbliżone są̨ do hormonów żeńskich, a łącząc się̨ z receptorami estrogenowymi wyrównują poziom hormonów w organizmie, przyczyniając się̨ tym samym do redukcji objawów menopauzy.

Badania naukowe pokazują̨, że stosowanie preparatów opartych o czerwoną koniczynę̨ w okresie menopauzy nie tylko przynosi pomoc w przypadku najbardziej znanych objawów menopauzy, takich jak: uderzenia gorąca, nadmierna potliwość czy nerwowość. Okazuje się̨, że izoflawonoidy z czerwonej koniczny przyczyniają̨ się̨ także m.in. do zmniejszenia bólu stawów i bólów głowy, lepszej pracy serca, zmniejszenia suchości pochwy oraz ochrony przed spadkiem libido.

Promeno forte to bezpieczny, naturalny preparat przeznaczony dla kobiet w okresie menopauzy. Zawiera wysoką dawkę izoflawonoidów z czerwonej koniczyny, które pomagają radzić sobie z objawami menopauzy, wapń i witaminę D dla zachowania zdrowych kości i zębów oraz witaminę B6, przyczyniającą się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Optymalna kompozycja składników Promeno forte korzystnie wpływa na zdrowie oraz przyczynia się do poprawy jakości życia kobiet w okresie menopauzy.

Promeno forte na menopauzę

Podobne wpisy