Trądzik to problem, który dotyka nie tylko nastolatków, ale dotyczy także osób dorosłych. Zmiany trądzikowe lokalizują się głównie na twarzy, niekiedy też na plecach oraz klatce piersiowej i stanowią istotny problem zarówno natury medycznej jak i kosmetycznej, powodując obniżenie jakości życia pacjentów.

U podstaw problemu leży stres, nieodpowiednio dobrane kosmetyki i zła dieta. Do głównych przyczyn pojawiania się zmian trądzikowych można zaliczyć: nadmierną produkcję i zmiany w składzie łoju (łojotok), procesy zapalne i nadmierne namnażanie się bakterii Propionibacterium acnes w mieszkach włosowych w warunkach beztlenowych.

W związku z tym wybierając produkty przeciwtrądzikowe, ważne jest, aby sięgać po takie, które będą działały na wszystkie przyczyny trądziku. Przykładem takiego produktu jest Karnosil Acnohelp.

Karnosil Acnohelp, dzięki unikalnemu połączeniu składników aktywnych, działa przeciwtrądzikowo, normalizuje pracę gruczołów łojowych, łagodzi podrażnienia i przyspiesza regenerację skóry. Zawarte w nim jony srebra wykazują działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Kompleks Acnohelp redukuje wydzielanie sebum, przez co zmniejsza intensywność zmian trądzikowych, a także łagodzi podrażnienia. Allantoina i d-panthenol działają kojąco na skórę, redukują swędzenie i zaczerwienie, pozostawiając ją w dobrej kondycji. Karnozyna natomiast to naturalny dipeptyd, który wzmacnia zdolności obronne skóry, stymuluje i chroni kolagen, dzięki czemu przyspiesza regenerację skóry.

Trądzik problem nie tylko nastolatków - Acnohelp

Podobne wpisy