Nietrzymanie moczu to uciążliwy i wstydliwy problem, który obecnie dotyczy już około 5 milionów Polaków.

Główną przyczyną nietrzymania moczu jest osłabienie lub uszkodzenie mięśni dna miednicy odpowiedzialnych za procesy napełniania i opróżniania pęcherza. Do uszkodzenia mięśni dochodzi zwykle podczas porodu, ale również wraz z upływem czasu, mięśnie osłabiają się i tracą elastyczność, dlatego też, na dolegliwości nietrzymania moczu narażone są kobiety w każdym wieku.

Jako, że nietrzymanie moczu to bardzo powszechny problem, coraz więcej wiadomo o metodach jego przeciwdziałania. Wybór właściwej terapii uzależniony jest od przyczyny, stopnia zaawansowania oraz obecności schorzeń współistniejących. W skrajnych przypadkach konieczne jest leczenie operacyjne, natomiast w łagodniejszych zastosowanie ma farmakoterapia oraz fizjoterapia obejmująca ćwiczenia mięśni Kegla, a jeśli to konieczne, również redukcja masy ciała.

Bardzo istotne znaczenie ma także dostarczenie organizmowi substancji i składników odżywczych, które wspomagają mięśnie odpowiedzialne za proces napełniania i opróżniania pęcherza. Idealnym rozwiązaniem dla kobiet mających problemy z utrzymaniem moczu jest produkt FemiControl forte, który wyróżnia się bardzo bogatym składem, bowiem dostarcza ekstrakty z pestek dyni, zarodków soi i żurawiny wielkoowocowej, a także witaminę D. FemiControl forte to starannie dobrana kompozycja składników, które wspomagają prawidłową pracę układu moczowego oraz prawidłową pracę mięśni.

Nietrzymanie moczu – jak sobie z nim poradzić?

Podobne wpisy