Zimą skóra często jest przesuszona i pęka. Główną przyczyną jest wpływ czynników zewnętrznych – niskie temperatury na zewnątrz, wiatr, śnieg, a później suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. W takich warunkach bariera ochronna skóry jest osłabiona, w konsekwencji skóra wysycha, pęka i pojawiają się trudne do wyleczenia rany.

W takim przypadku należy działać szybko i zdecydowanie, bowiem brak odpowiedniej pielęgnacji może doprowadzić do powstawania coraz większych, trudno gojących się ran, a nawet do egzemy.

W sytuacji uszkodzeń skóry z pomocą przyjdzie Karnosil hydro-żel naprawczo-kojący z jonami srebra i karnozyną. Karnosil hydro-żel posiada unikalny skład oparty na L-karnozynie, koloidalnym srebrze, allantoinie i d-panthenolu o bardzo silnych właściwościach gojących, łagodzących i regenerujących. Dzięki zawartości jonów srebra i karnozyny chroni skórę przed czynnikami pochodzenia wirusowego, bakteryjnego i grzybiczego oraz skutecznie przyspiesza jej regenerację i odbudowę. Zawarty w Karno-silu d-panthenol oraz allantoina łagodzą podrażnienia i zaczerwieniania, redukują swędzenie, dając ukojenie i pozostawiając skórę w dobrej kondycji.

Pęknięcia skóry – jak sobie radzić? Karnosil hydro-żel

Podobne wpisy